Riders

No. Name Bike City Country Result
#43 Christian Beyer Cube Reaction MTB Erlangen 2d7h58m
#18 Robert Krügel Gravel/Cross/Mason Bokeh Dresden 3d1h56m
#55 Pieterjan Renard Specialized Epic Hardtail 2018 Merelbeke 3d2h52m
#5 Jörn Brumm Canyon Inflite AL Bad Soden am Taunus 3d4h47m
#3 Stephan van Raay Veloheld iconX Gennep 3d6h28m
#50 Felix Seyfarth All City Space Horse Frankfurt am Main 3d7h34m
#46 Reinhard Mink Marin Gestalt Mannheim 3d7h36m
#11 Daniel Rausch NS RAG+ Himmelkron 3d7h49m
#10 Tim Petzold Workswell Kulmbach 3d10h52m
#39 Dino Vandenweghe Genesis Tarn Heusden 3d12h43m
#4 Laurens van Raay Poison Tellur Vught 3d12h44m
#28 Rob Packham Mason ISO Yarmouth, Isle of Wight 3d15h16m
#38 Lukas Eger Brother Big Bro München 3d15h53m
#13 Thomas Metz Specialized Epic S-Works Oberursel 3d22h59m
#37 Erik Weber Sequoia Specialized Hofheim am Taunus 4d3h30m
#58 Markus Mille Müsing CrozzLite racing green Westerburg 4d3h30m
#47 Jelte van Maanen Specialized Sequioa Den Haag 4d4h25m
#6 Fabian Köhler [Kaliumchlorid] Kona Sutra Erfurt 4d5h23m
#52 Johannes Bosch Niner RLT Steel Bad Homburg 4d5h27m
#7 Britta Diehl Serious Grafix Bad Honnef 4d8h30m
#34 Dominique Cortesia Pilot Locum custom Mechelen 4d10h39m
#44 Knut Faust Octane One Grid Wiesbaden 4d11h11m
#21 Phil Mosemann Ghost Road Rage Fire Asbach 4d11h47m
#57 Lissa Breugelmans Kona Rove Ltd Antwerpen 4d15h39m
#48 Christoph Widmer BMC Teamelite Nürensdorf/ZH 5d0h3m
#51 Bernd Schall RADON Skeen 10.0 (26″) Wiesbaden 5d11h43m
#53 Abel Schooleman BMC Roadmachine X Den Haag 6d13h1m
#49 Bianca Mille Fuji Gravel Bike Westerburg DNF
#42 Alexander Quirin Surly ecr Aschaffenburg DNF
#41 Dieter van der Wijst Kona Unit Antwerpen DNF
#40 Johannes Reining Rose Pro Cross Kelkheim DNF
#54 Carsten Pottharst Koga Beachracer Frankfurt am Main DNF
#32 Andreas Schulz Open U.P. Oberwil/BL DNF
#15 Jochen Kleinhenz Surly ECR Würzburg DNF
#33 Peter Steinke Open U.P. Grenzach-Wyhlen DNF
#2 Ken Kanuma Mason Bokeh Custom build Frankfurt am Main DNF
#12 Boris Steinberg Curve Grovel V2 Presberg DNF
#17 Walter Steinbach Salsa Warbird Rötha DNF
#19 Ulf Keutmann Hertel custom Bonn DNF
#20 Christian Dilger Kona Jake the Snake Frankfurt am Main DNF
#9 Boris Schmidt Trek Superfly 8 Hofheim am Taunus DNF
#14 Franziska Kühne Salsa Fargo Frankfurt am Main DNF
#22 Arne Malgay Bulls Copperhead 3RS 29 Frankfurt am Main DNF
#35 Jurgen Linsen Rohloff based Molenstede DNS
#1 James Juneyt Dennis Pivot Vault or Wilier 101x London DNS
#24 Rolf Nestrasil Niner SIR Besigheim DNS
#25 Martin Kühn Cfr505 Wiesbaden DNS
#56 Florian Sickel Bombtrack Hook EXT Kronberg DNS
#8 Bernd Hallmann Bombtrack Beyond 2+ Friedberg DNS
#30 Jan Vienna Open U.P. Wiesbaden DNS
#31 Greg Topping Enigma Oakham DNS
#45 Anne Wursthorn Marin Mannheim DNS
#36 Tom Nankervis Salsa Oakham Shortcut
#16 Verena Zimmer Stevens Tremalzo 29 Brecon Shortcut
#26 Thomas Olbrich Ghost Hüttenberg Shortcut
#27 Gavin Scott Enigma Ecroix Nottingham Shortcut
#29 Dominic Bath Open U.P. Edith Weston Shortcut
#23 Michael Poltmann Radon jealous AL 29 Hüttenberg Shortcut